Чому громадам важливо враховувати гендерний підхід у плануванні та бюджетуванні. Як здійнити це на практиці?

2021-06-09

Реформа з децентралізації влади поставила перед органами місцевого самоврядування виклики щодо створення умов для забезпечення рівних можливостей для всіх жителів громади. Тому соціально-економічний розвиток об’єднаних територіальних громад неможливо уявити без застосування ґендерного підходу.

Відповіді на ці та інші питання в новому проєкті для Щастинської громади - «Посилення спроможності місцевих органів влади та участі вразливих груп населення у плануванні та бюджетуванні, заснованому на принципах прав людини та гендерних аспектах».

Сьогодні відбулася перша зустріч працівників Щастинської міської ВЦА із представниками «Бюро гендерних стратегій і бюджетування» за підтримки ООН Жінки в рамках Програми ООН з відновлення та розбудови миру.

За результатами зустрічі планують розробити дорожню карту з впровадження гендерних аспектів у Щастинській громаді, з подальшою розробкою Програми гендерного бюджетування, гендерною експертизою існуючих програм.