В Україні працює універсальна та безоплатна лінія підтримки батьків після пологів 0 800 500 313.

2021-10-05

Працює Гаряча лінія підтримки батьків після пологів від громадської організації «Клуб підтримки вагітності та материнства «Лада».  Ця ініціатива відбулася у межах проєкту "Європейський Союз для сталості громадянського суспільства в Україні", що впроваджується ІСАР Єднання за фінансової підтримки Європейського Союзу. Голова організації «Лада», Марина Марченко, розповіла, що приблизно від 10% до 20% мам переживають післяпологову депресію, кожна друга мама після пологів стикається з ускладненнями з фізичним здоров’ям, а смерть від самогубства є основною причиною смерті жінок в перший рік після пологів.

“Гаряча лінія - це можливість в умовах COVID-19 вчасно надавати інформацію та підтримку жінкам і родинам, що допоможе уникнути розвитку післяпологових ускладнень з фізичним і психічним здоров’ям", - наголосила Марина Марченко.

По допомогу можуть звернутися: мами, тати та інші рідні. Сфери для консультування гарячої лінії:

- психологічна підтримка;

- відновлення після пологів;

- гінекологія та ендокринологія;

- материнство та COVID-19;

- грудне вигодовування;

- налагодження сну;

- догляд за дитиною;

- перші документи дитини та соціальні виплати