Віддалені українські села отримають доступ до інтернету

2021-07-21

Понад 6 тисяч освітніх, медичних і культурних закладів, ЦНАПів та органів місцевого самоврядування, які розташовані у сільській місцевості, будуть підкючені до інтернету. Зокрема, вже до кінця 2022 року доступ до всесвітньої мережі стане можливим для 15 тисяч українських сіл.
Про це у ході засідання Ради безбар’єрності заявив заступник Міністра цифрової трансформації з розвиткуцифрової інфраструктури Олександр Шелест.

☝За інформацією Мінцифри, наразі 23% громадян України, які мешкають у селах та селищах, не мають доступу до інтернету через відсутність операторів швидкісного фіксованого зв’язку. Це створює бар'єри не лише для спілкування, а й у доступі до цифрових послуг, дистанційної роботи, освіти тощо.
❗В рамках проекту Міністерства цифрової трансформації України «Доступ до інтернету в українських селах» до кінця 2021 року доступ до швидкісного інтернету отримаютьпонад 1 млн українських громадян, які мешкають у сільській місцевості.

«Було вже виділено і розподілено кошти на місцеві громади. Цього тижня ми очікуємо, що завдяки нашим колегам з Міністерства фінансів гроші надійдуть на рахунки місцевих громад і, відповідно, вже розпочнуться тендери на підключення до інтернету в селах соціальних об'єктів, лікарень, шкіл тощо», - повідомив Олександр Шелест.

У 2021 році на реалізацію проекту виділено 5️⃣0️⃣0️⃣ мільйонів гривень. На наступний рік, за підрахунками Мінцифри, необхідне фінансування становить 950 мільйонів гривень.
Проект «Доступ до інтернету в українських селах» – це один із 7️⃣ флагманських проектів, які увійшли до Плану заходів з реалізації Національної стратегіїі з створення безбар'єрного простору в Україні, розробленої в межах ініціативи першої леді Олени Зеленської. Всього План заходів включає понад 2️⃣5️⃣0️⃣ ініціатив, які було напрацьовано 15 міністерствами.