У Щасті розпочалися заходи з регулювання чисельності безпритульних тварин гуманними методами.
![](https://www.schastye-rada.gov.ua/sites/default/files/imagecache/news_full_image/news_images/photo_2021-11-24_15-03-51.jpg)
2021-11-24
Сьогодні, 24 листопада, у місті Щастя розпочалася кампанія зі стерилізації та щеплення від сказу безпритульних собак. Для цього з місцевого бюджету виділили кошти в сумі 199 000 гривень на обробку 80 тварин. Ветеринарні послуги надає громадська організація "Порятунок чотирилапих". Триватиме кампанія від 3 до 5 днів.
Чотирилапих безхатьків виловлюють та розміщують у спеціальний карантинний пост, проводять щеплення від сказу, стерилізують, ідентифікують мікрочипом.
На 15:00 виловили 23 безпритульні тварини, 5 з них стерилізували, наразі всі собаки почувають себе добре.
![](/ckfinder/userfiles/images/photo_2021-11-24_15-03-49.jpg)
![](/ckfinder/userfiles/images/photo_2021-11-24_15-03-50.jpg)
Як доводять світові дослідження, стерилізація - це єдиний і надійний спосіб гуманного зниження чисельності безпритульних собак.
Варто зазначити, що операції проходять за сучасними стандартами, з глибокою анестезією, з використанням спеціального обладнання. Хірургічний шовний матеріал, що розсмоктується, дозволяє швидкому одужанню «пацієнта».
![](/ckfinder/userfiles/images/photo_2021-11-24_15-03-46.jpg)
Собаки повертаються у звичне середовище стерилізованими, що важливо, вакцинованими від сказу. Кожна отримує кліпсу на вухо та чіп з індивідуальним номером, за допомогою якого її ідентифікують.
![](/ckfinder/userfiles/images/photo_2021-11-24_15-03-47 (2).jpg)