СБУ повідомляє про нові факти постачання російської зброї в ОРДЛО

2022-01-26
СБУ повідомляє про те, що викрила нові факти постачання російської зброї в ОРДЛО: серед виявленого – заборонені міни від яких гинуть місцеві жителі
СБУ продовжує системну роботу щодо викриття і документування злочинів гібридної агресії РФ проти України. В ході слідчо-оперативних дій, встановлено нові факти постачання бойовикам ОРДЛО зброї та боєприпасів з території РФ.
Серед вилучених військових засобів ураження російського виробництва – реактивні вогнемети «Шмель», вибуховий комплекс «Охота» та протипіхотні міни, які заборонені Оттавською конвенцією 1997 року.
За даними слідства, у лютому минулого року, через застосування бойовиками забороненої зброї, загинув мешканець селища Хутір Вільний Сєвєродонецького району Луганської області. Він підірвався на протипіхотній осколковій міні натяжної дії ПОМ-2 на території власного подвір’я.
Крім того, задокументовано факти використання бойовиками проти українських військ на сході України сучасного російського озброєння. Серед ідентифікованих зразків – ручний багаторазовий мультикаліберний багатофункціональний гранатомет РПГ-32 «Баркас».
На Луганщині співробітники СБУ виявили елементи реактивної гранати «Занос» виробництва РФ. Ці засоби ураження бойовики застосовували в ході обстрілів українських позицій в районі міста Попасна.
Вилучені зразки російського озброєння долучено до матеріалів кримінального провадження, розпочатого слідчими СБУ за ч. 1 ст. 258 (терористичний акт) та ч. 1 ст. 438 (порушення законів та звичаїв війни) Кримінального кодексу України.
Триває розслідування для встановлення і документування нових фактів протиправної діяльності.
Вирішується питання щодо передачі зібраних доказів незаконної діяльності до міжнародних судових інстанцій для притягнення до відповідальності осіб, причетних до воєнних злочинів проти України.
Заходи з викриття правопорушень проводять слідчі СБУ в Донецькій та Луганській областях за процесуального керівництва прокуратури.