Правила користування майданчиками для збору ТПВ

2021-07-15

У Щасті, як і у кожному населеному пункті нашої країни, мешканці мають поняття про цивілізоване поводження зі сміттям, але більшість з них просто ігнорує їх.

«Просто викинути. Мені так зручно. Чого я буду викидати в контейнери?
«Просто викинути. Мені так зручно. Чого я буду викидати в контейнери, краще поруч кину. Мені ліньки. Мені байдуже, як ці відходи потім забиратимуть. Я ж плачу за вивіз, тому викину як хочу», – саме так розмірковує переважна більшість мешканців нашої громади. Як доказ – перетворення майже кожного сміттєвого майданчика та території поруч у стихійні сміттєзвалища. Комунальникам же згодом доводиться лопатами, мітлами, залучаючи спецтехніку прибирати ці відходи, які насипом валяються всюди.

Чому так відбувається? Хто викидає це сміття? Чому люди так роблять? – часто ті, хто звик позбуватись своїх побутових відходів цивілізованим шляхом, задаються такими питаннями і не розуміють, чому такі речі взагалі мають місце в нашому місті.
Так вже склалось, що в процесі своєї життєдіяльності кожна людина, навіть не бажаючи, але все ж слугує причиною того, що кількість твердих побутових відходів збільшується. Кожна людина може вплинути на подальшу «долю» тих відходів, які вона викидає. За будь-яких умов у боротьбі з ТПВ вирішальну роль відіграє особисте ставлення кожного з нас до цієї проблеми.

Механізм засмічення досить простий. Спочатку на місці звалища з’являється невелика купка трави, листя, гілок, а потім сусіди з почуття «солідарності» починають накладати на цю купку пакети зі сміттям, пляшки, бляшанки та подібне.
Часто можна спостерігати випадки, коли тільки-но спецтехніка комунального підприємства «Жилбудсервіс» прибравши та завантаживши стихійно звалене сміття від’їхала від місця прибирання, а мешканці вже несуть нове сміття на старанно прибрану територію біля сміттєвих майданчиків.
Нові гори сміття з’являються безперервно й, практично, біля кожного майданчика у місті. Щастя, а іноді й мешканці сіл, що знаходяться поруч, везуть, несуть та викидають упереміш траву, гілки та різне великогабаритне сміття в одне місце і при цьому не замислюються, що вся ця «краса» буде збільшуватись у розмірах і чекати коли її вивезуть. Крім тотального засмічення на вулицях, існує велика загроза займання цих куп сміття з перекиданням полум’я на будівлі, що знаходяться поруч.

Комунальне підприємство «Жилбудсервіс»постійно намагається вирішувати проблему з засміченими контейнерними майданчиками, а саме ліквідовують купи непотребу, залишені містянами біля баків та намагаються запобігти утворенню нових стихійних смітників.
Вирішення проблеми з засміченням доволі просте та потребує лише чіткого розуміння та неухильного дотримання Правил користування майданчиками ТПВ, в яких досить зрозуміло написано:
Правила користування контейнерами:
1. Вчасно здійснювати вивіз відходів з контейнерів.
2. Не викидати в контейнер палаючі й легкозаймисті відходи.
3. Не викидати в контейнер неприпустимі види відходів.
4. Не перевищуйте технічно припустимі норми завантаження контейнерів і не засмічуйте контейнерний майданчик.
5. Забезпечувати вільний під’їзд до місць установки контейнерів.

Допустимі види відходів:
*Харчові відходи (крім рідких).
*Пакувальні матеріали (скло, папір, картон, полімери та пластмаси)- складуються окремо у спеціальні контейнери під вторинну сировину.
*Текстиль, шкіра, гума (крім автопокришок).

Неприпустимі види відходів:
Згідно ст.1 Закону України «Про відходи» до твердих побутових відходів
НЕ ВІДНОСЯТЬСЯ великогабаритні, ремонтні, рідкі, біологічні відходи, небезпечні відходи, тощо.
*Будівельні відходи.
*Великогабаритні відходи.
* Гілки дерев.
*Останки тварин, відходи життєдіяльності тварин.
*Ядерні й радіоактивні речовини, у тому числі в розведеному виді.
*Медичні й фармацевтичні відходи.
*Рідкі відходи.
*Мастила та жири технічного призначення.
*Вузли й агрегати машин (великі металеві блоки), побутові машини (холодильники, газові й електричні плити, пральні машини й т.п.).
*Автопокришки.
*Токсичні відходи.
*Відходи, забруднені технічними мастилами.
*Заповнені ємності
*Відходи, які відносяться до категорії небезпечних (в т.ч. люмінесцентні лампи).
*Батарейки та акумулятори
*Ліки.
*Скляні термометри.
*Комп’ютери та електроніка
*Садові хімікати.
*Лак, фарба, клей.

Великогабаритні відходи — тверді відходи, розміри яких перевищують 50 х 50 х 50 сантиметрів, що не дає змоги розмістити їх у контейнерах об’ємом до 1,1 куб. метра;
Побутові відходи — відходи, що утворюються в процесі життя і діяльності людини в житлових та нежитлових будинках (крім відходів, пов’язаних з виробничою діяльністю підприємств) і не використовуються за місцем їх накопичення;
Ремонтні відходи — залишки речовин, матеріалів, предметів, виробів, що утворилися під час проведення у житловому будинку, окремій квартирі, будинку громадського призначення капітального та поточного ремонту, перепланування, переобладнання, прибудови тощо;
Рідкі відходи — побутові відходи, що утворюються у будинку за відсутності централізованого водопостачання та каналізації і зберігаються у вигрібних ямах;
Тверді відходи — залишки речовин, матеріалів, предметів, виробів, товарів, продукції, що не можуть у подальшому використовуватися за призначенням.

Шановні мешканці! Якщо бачите, що хтось створює стихійні сміттєзвалища поруч з вашим домоволодінням чи просто десь на вулиці міста, необхідно, по можливості, сфотографувати це правопорушення та зателефонувати за номером телефону 102.
Тільки спільними зусиллями можна вести боротьбу з порушниками чистоти у місті. Тільки разом можна не допустити перетворення Щастинської громади на величезний смітник. Не утворюйте стихійні сміттєзвалища.
Подбайте про чистоту свого рідного міста, культуру викидання сміття та про повагу до оточуючих. Не показуйте поганий приклад дітям, які навчаються у вас та копіюють ваші дії з поганого відношення до культури