О Б Е Р Е Ж Н О! А Ф Р И К А Н С Ь К А Ч У М А С В И Н Е Й!

2017-06-12

УПРАВЛІННЯ ВЕТЕРИНАРНОЇ МЕДИЦИНИ В НОВОАДАРСЬКОМУ РАЙОНІ

ПОВІДОМЛЯЄ

О Б Е Р Е Ж Н О!  А Ф Р И К А Н С Ь К А  Ч У М А  С В И Н Е Й!

Африканська чума свиней (АЧС) - високо контагіозна вірусна хвороба свійських та диких свиней, яка перебігає блискавично, гостро, включаючи при цьому  лихорадку, синюшність та приводить до загибелі всього наявного поголів’я тварин.

Збудник АЧСє стійким до широкого діапазону температур і кислотно-лужного балансу середовищ, зберігається у трупах свиней та гною - до 3 місяців, у м’ясі від хворих тварин – до 5 місяців.

СПЕЦІАЛЬНИХ ЗАСОБІВ ЗАХИСТУ НЕМАЄ! ЛІКУВАННЯ ЗАБОРОНЕНО!

Шановні громадяни, ваша допомога та свідоме ставлення допоможуть врятувати наш регіон від африканської чуми свиней!

Головне -  не допустити занесення інфекції, а саме:

- утримувати свиней у закритих приміщеннях, без вигулу;

- не використовувати для годівлі свиней відходи громадського харчування;

- не допускати сторонніх осіб, тварин та транспорт на територію, на якій утримуються свині;

- не приховувати захворювання свиней та не намагатися лікувати їх самостійно;

- забезпечити проведення клінічного огляду та вакцинацій проти класичної чуми свиней.

У випадку підозри на захворювання свиней терміново звертайтесь до державної служби ветеринарної медицини!

Контактні телефони територіальної

служби ветеринарної медицини                                              (06445)9-46-80, 9-28-57, 9-31-05, 9-40-98