Інформація для громадян, в особистих селянських господарствах яких є велике поголів’я тварин

2021-12-30

Увага!

Громадянам,  в особистих селянських господарствах яких  є велике поголів’я тварин.

Враховуючи, те що тваринницькі господарства не мають забійних площадок, які б відповідали ветеринарно-санітарним вимогам, мається необхідність посилити ветеринарно-санітарний нагляд та контроль щодо забою тварин, переробки, зберігання, транспортування й реалізації продукції,для запобіганню захворювання серед населення в разі  вжиття недоброякісних та небезпечних продуктів харчування.

Відповідно до ветеринарно-санітарних  норм  забій   здійснюється лише на обладнаних бойнях згідно  з Правилами з передзабійного ветеринарного огляду тварин і ветеринарно-санітарної експертизи м’яса та м’ясних продуктів.

У разі відсутності бойні дозволяється подвірний забій худоби: велика рогата худоба, свині, вівці, кози – не більше 3-х голів на тиждень, птиця, кроля, нутрії – не більше 5 голів на тиждень.

Забронюється забій худоби у невідведених для цього місцях (лісосмугах, тваринницьких приміщеннях ,біля водоймищ, тощо)

Утилізація відходів забою тварин чи непридатні для використання сировини,  обов’язково проводиться для запобігання розповсюдження збудників хвороб серед тварин та людей.