Напередодні Всесвітнього дня охорони праці нагадуємо

2023-04-25

Напередодні 28 квітня, коли в Україні відзначатиметься День охорони праці, хочемо нагадати, що у 2023році він буде присвячений безпечному та здоровому робочому середовищу, як фундаментальному принципу та праву кожного.

Наразі Держпраці використовує всі можливі засоби для поширення інформації з питань організації безпечних умов праці. Відповіді на найбільш запитувані питання розміщуються на офіційному веб-сайті служби, на інформаційному порталі pratsia.in.ua та на сторінках у соціальних мережах,
перезавантажено сервіс онлайн консультацій «інтерактивний інспектор», регулярно розміщуються інформаційні повідомлення у засобах масової інформації, інспектори праці відвідують роботодавців та надають індивідуальні консультації, безпосередньо спілкуються з людьми тощо. Також на інформаційному порталі розміщено рекомендації як працювати безпечно в умовах війни https://pratsia.in.ua/
З початком повномасштабної збройної агресії російської федерації проти України, яка почалася 24 лютого 2022 року, тисячі працівників втратили можливість працювати у безпечних та здорових умовах праці.
Праця в умовах воєнного стану пов’язана з великою кількістю нових, в тому числі смертельно небезпечних чинників, що призводять до погіршення умов праці в усіх галузях економіки. Україна несе великі втрати в цій війні і ці втрати збільшуються внаслідок загибелі працівників на робочих місцях. Так, за час збройної агресії російської федерації під час виконання трудових обов’язків на виробництві постраждало 3065 працівників, у тому числі 520 – зі смертельним наслідком.
Окремо наголошуємо, що безпосередньо внаслідок військової агресії, у зв’язку з ракетними обстрілами та дії вибухових предметів під час виконання трудових обов’язків на виробництві постраждало 711 працівників, з яких 252 особи зі смертельним наслідком.

28 квітня 2023 року вся Україна вшанує пам’ять працівників, які загинули на виробництві, в мирний час та під час воєнного стану.
Пам’ятаємо, не дивлячись на воєнний стан, право на працю у безпечних та здорових умовах праці закріплено Конституцією України.