На порталі Дія.Бізнес з’явився розділ про можливості для розвитку власної справи у сфері земельних відносин

2021-12-08

Земельна реформа відкриває нові можливості для землевласників, фермерів, громад та усіх українців, які раніше не мали змоги придбати та розпоряджатися землею

На порталі Дія.Бізнес доступний новий розділ – «Земельна реформа». Тепер підприємці отримуватимуть усю актуальну інформацію про можливості для розвитку власної справи у сфері земельних відносин.

На сторінці «Земельна реформа» доступна інформація про всі нові можливості для землевласників, фермерів та громад, а також для тих українців, які раніше не мали змоги придбати й розпоряджатися землею.

Інформація розподілена за трьома напрямами: 

«Я – землевласник». Землевласник дізнається, кому він може продати земельну ділянку, за якою ціною, які документи для цього потрібні, чи можна продати частину землі та які податки доведеться сплатити під час продажу.

«Я – покупець». Покупець отримає вичерпну інформацію щодо всіх умов купівлі землі та збору необхідної документації.

«Я – орендар». Орендар довідається про свій пріоритет при викупі землі та принцип реалізації переважного права, а також про важливі нюанси дії договору оренди.

Крім того, на сторінці кожен громадянин знайде довідкові матеріали та інструкції щодо користування земельною ділянкою, а також стосовно купівлі й продажу земельної ділянки. Зокрема:

- порядок реалізації переважного права під час продажу землі;

- рекомендації Мінагрополітики щодо користування земельною ділянкою та щодо її купівлі;

- про те, як підготуватися до продажу паю.

Розділ запущено спільно з Міністерством аграрної політики та продовольства України та Агентством США з міжнародного розвитку (USAID), USAID Transformation Communications Activity.

За матеріалами: https://thedigital.gov.ua/news/na-portali-diyabiznes-zyavivsya-rozdil-pro-mozhlivosti-dlya-rozvitku-vlasnoi-spravi-u-sferi-zemelnikh-vidnosin