На Луганщині СБУ викрила угруповання, яке привласнювало шахтарські гроші та фінансувало терористів

2016-08-18

На Луганщині співробітники СБ України за процесуальним керівництвом прокуратури викрили організоване угруповання, що привласнювало гроші від продажу вугілля та організувало схему фінансування тероризму.

Правоохоронці встановили, що у 2014 році т.зв. "міністр палива, енергетики та вугільної промисловості ЛНР" узяв під свій контроль роботу вуглевидобувних та вуглепереробних підприємств на окупованій території Луганщини. Всі шахти збували продукцію виключно через захоплене терористами державне вугільне об’єднання.

Разом зі спільниками "міністр" постачав вугілля енергогенеруючим компаніям у контрольовані українською владою регіони. Отримані гроші зловмисники переводили в готівку через укладання фіктивних угод із підставними фірмами на постачання товарів та послуг. Готівку кур’єри завозили до т.зв. "ЛНР", де учасники угруповання більшу частину грошей привласнювали, решту спрямовували на фінансування незаконних збройних формувань терористів.

За висновками судово-бухгалтерської експертизи, сепаратистські чиновники привласнили понад шістнадцять мільйонів гривень.

СпівробітникиСлужби безпеки України повідомили чотирьом фігурантам справи про підозру у скоєнні злочину, передбаченого ч. 2 ст. 258-5 і ч. 5 ст. 191 Кримінального кодексу України та оголосило їх у розшук.

Триває досудове слідство.

 

Прес-служба Управління СБУ в Луганській області