Міністерство охорони здоров'я розширило перелік професій з обов’язковою вакцинацією від коронавірусу

2021-11-29
З 9 грудня нещеплені від COVID-19 співробітники органів виконавчої влади та соцпрацівники відстороняються від роботи. Міністерство охорони здоров'я розширило перелік професій з обов'язковою вакцинацією від COVID-19.
Згідно з наказом, крім освітян та працівників центральних та місцевих органів влади, обов’язковій вакцинації проти коронавірусу на період дії карантину підлягають співробітники:
➡️підприємств, установ та організацій, що належать до сфери управління центральних органів виконавчої влади;
➡️установ і закладів, що надають соціальні послуги, закладів соціального захисту для дітей, реабілітаційних закладів;
➡️підприємств, установ та організацій, включених до Переліку об’єктів державної власності, що мають стратегічне значення для економіки і безпеки держави, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 4.03.2015 року № 83.
Працівники вищезазначених установ, які станом на 9 грудня не матимуть документа про щеплення принаймні однією дозою антиковідної вакцини, сертифіката чи довідки про одужання від COVID-19 або довідки про протипоказання до щеплення, будуть відсторонені від роботи без збереження заробітної плати.
Контроль за допущенням до роботи тільки тих працівників, які мають документи про щеплення чи протипоказання до вакцинації, покладається на керівника підприємства.
Важливо, що звільняти працівника через відсутність щеплення незаконно. Для цього відсутні правові підстави.
Люди з протипоказаннями до щеплень мають надати відповідні документи керівникам.