День української писемності та мови відзначають в Україні

2021-11-09
І возвеличимо на диво
І розум наш, і наш язик...
Т.Г. Шевченко
День української писемності та мови – державне свято, яке щороку відзначають в Україні 9 листопада
За православним календарем – це день вшанування пам’яті преподобного Нестора-літописця – письменника-агіографа, основоположника давньоруської історіографії, першого історика Київської Русі, мислителя, вченого, ченця Києво-Печерського монастиря. Дослідники вважають, що саме з преподобного Нестора-літописця і починається писемна українська мова.
На честь свята 9 листопада жителі нашої країни можуть написати радіодиктант національної єдності. Текст читатиме український письменник Юрій Андрухович

Написання диктанту єдності - правила участі

Трансляція диктанту почнеться 9 листопада 2021 року о 10:00 за Києвом і буде проходити на різних платформах:

За офіційними даними, текст диктанту опублікують на сайті Українського радіо 11 листопада об 11:00. Так що, у всіх, хто брав участь, є ціла доба, щоб відправити свою роботу на перевірку.
Ви можете це зробити двома способами:
паперовий лист відправити за адресою: м. Київ, вул. Хрещатик, 26, 01001 (важливо, щоб гриф дати відправки був не пізніше 10 листопада);
онлайн-варіант відправити на електронну пошту rd@ukr.radio.
Роботи, відправлені після того, як текст диктанту опублікують на сайті, не приймаються.