Військово-цивільна адміністрація звертається до мешканців м. Щастя щодо запобігання поширенню коронавірусу COVID-19

26 Mar 2020
Військово-цивільна адміністрація  звертається до мешканців м. Щастя щодо запобігання  поширенню коронавірусу COVID-19

 

Шановні мешканці міста, якщо у вас є інформація про осіб, які повернулись з-за кодону протягом з 10 березня та по теперішній час, переконливо просимо повідомити про це військово-цивільну адміністрацію за номером (0642) 96-08-53.

Мешканці міста Щастя, які повернулися  із-за кордону до дому, вважаємо за необхідне задля забезпечення запобігання поширенню короновірусу COVID-19 дотримання вами режиму самоізоляції терміном на два тижні та просимо у телефонному режимі повідомити про це своїх сімейних лікарів, або реєстратуру Щастинської міської лікарні за номером: (0642) 96-06-46.

Військово-цивільна адміністрація інформує щодо адміністративної та кримінальної відповідальності громадян згідно Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19)» у разі:

1. Порушення правил та норм, встановлених з метою запобігання епідемічним та іншим інфекційним хворобам, а також масовим неінфекційним захворюванням (отруєнням) і боротьби з ними, якщо такі дії спричинили або завідомо могли спричинити поширення цих захворювань, - карається штрафом від тисячі до трьох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або арештом на строк до шести місяців, або обмеженням волі на строк до трьох років, або позбавленням волі на той самий строк.

2. Ті самі діяння, якщо вони спричинили загибель людей чи інші тяжкі наслідки, - караються позбавленням волі на строк від п'яти до восьми років".

Нагадуємо, що згідно ст. 20 Закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб» особи, які хворіють на інфекційні хвороби чи є бактеріоносіями, зобов'язані:

- вживати рекомендованих медичними працівниками заходів для запобігання поширенню інфекційних хвороб;

- виконувати вимоги та рекомендації медичних працівників щодо порядку та умов лікування, додержуватися режиму роботи закладів охорони здоров'я та наукових установ, у яких вони лікуються.