Оголошуємо про початок конкурсу проєктів в рамках Громадського бюджету

2021-05-07

З 07 травня 2021 року Щастинська міська територіальна громада оголошує про початок конкурсу проєктів в рамках Громадського бюджету. Щоб стати учасником конкурсу достатньо заповнити заявку та зібрати  підписи від мешканців громади, які готові підтримати проєкт на відкритому голосуванні.

Бюджет конкурсу: 800 тисяч гривень (500 тис.грн. – кошти міського бюджету на втілення малих проєктів; 300 тис.грн. – кошти залучені від ПРООН на втілення великого проєкту).

Бюджет одного великого проєкту (всього 2 проєкти): по 150,0 тисяч гривень (подаються тільки громадські організації)

Бюджет одного малого проєкту (всього 5 проєктів): по 100,0 тисяч гривень.

Кінцевий термін подачі заявок: 30 травня 2021року

Що ж таке Громадський бюджет?

Громадський бюджет – це демократичний процес, який надає можливість кожному громадянину брати участь в розподілі коштів місцевого бюджету через створення проєктів для покращення громади та/або голосування за них.

Будь-який житель нашої громади може подати проєкт, пов’язаний з покращенням життя у Щастинській міській територіальній громаді, взяти участь у конкурсі, перемогти в голосуванні і спостерігати за тим, як його проєкт реалізують в рамках бюджету 2021 року.

Проєкти подаються авторами в паперовому вигляді у Щастинську міську ВЦА (каб.7)  та завантажуються на сервіс «Громадський бюджет».

Чому це може бути цікавим мешканцям Щастинської громади?

1. Це шанс для кожного активного місцевого мешканця вже сьогодні впливати на розвиток територіальної громади;

2. Кожен житель громади вирішує, на що саме йдуть виділені кошти;

3. Голосування відбуватиметься прозоро і всі бажаючі зможуть контролювати процес відбору проєктів;

4. Вже цього року громада зможе спостерігати, як ідеї її активних мешканців втілюються в життя.

Як відбувається процес реалізації Громадського бюджету?

1. Мешканці оформляють свої ідеї відповідно до встановлених вимог та завантажують їх  на сервіс «Громадський бюджет» до розгляду;

2. Мешканці Щастинської громади голосують за подані проєкти;

3. Головні розпорядники коштів реалізують проєкти, які набрали найбільшу кількість голосів за рахунок міського бюджету.

З яких етапів складається процес реалізації Бюджету участі?

1. Подання проєктів 14 травня – 30 травня2021
  2. Оцінка проєктних пропозицій координаційною радою: 30 травня-17 червня 2021
  3. Автори ідей завантажують проєкти разом із додатками на сервіс «Громадський бюджет» 17-20.06.2021
  4. Он-лайн голосування за подані проєкти 21 червня – 05 липня 2021
  5. Затвердження проєктів-переможців 06-09.07.2021
  6. Реалізація проєктів-переможців – 10.07.-30.10.2021.

Які проєкти можуть бути подані (тематика проєктів)?

• естетичнеоблаштуванняміста

• облаштування зон відпочинку таупорядкуванняприбережних смуг водойм

• розвиток вело - та бігової інфраструктури

• заходи з енергозбереження (використання  відновлювальних джереленергії, встановлення сонячних ліхтарів)

• проєкти, спрямовані на розвиток сфери шкільної та дошкільної освіти

• проєкти, спрямовані на розвиток сфери культури

• проєкти, спрямовані на розвиток сфери спорту

• інше

Положення, форму заявки та детальний графік можна завантажити за посиланням https://drive.google.com/drive/folders/1N2ZKVBFoDvNgIoD4WzEjSACkcKVkucVL?usp=sharing

Також документи розміщено на сайті Щастинскьої міської ВЦА в розділі Громадський бюджет http://www.schastye-rada.gov.ua/byudzhet-uchast

Консультації можна отримати за телефоном: 099-075-36-59 Наталія; 095-351-85-23 Вікторія.

Бажаємо всім успіхів та чекаємо з гарними ідеями!