Комісія ТЕБ та НС оновила рівні епідемічної небезпеки поширення COVID-19: Новоайдарський район увійшов до "помаранчевого" рівня

2020-11-03

На засіданні Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, що відбулося 30 жовтня, оновлено рівні епідемічної небезпеки поширення COVID-19.

Новий розподіл набуде чинності з 00:00 години 2 листопада 2020 р.

“Помаранчевий” рівень встановлено у:

Луганській області – у містах Лисичанськ, Рубіжне, Сєвєродонецьк та у Біловодському, Білокуракинському, Кремінському, Міловському, Новоайдарському, Новопсковському, Попаснянському, Сватівському, Станично-Луганському, Старобільському районах.

Як можна отримати інформація стосовно COVID-19?

Запрацював інформаційний контакт-центр, створений МОЗ. Відтепер можна телефонувати за безкоштовним номером, та дізнаватися інформацію стосовно хвороби. У центрі працюють 150 операторів, тому дзвінки приймають цілодобово.

Номер: 0 800 60 20 19 (дзвінки безкоштовні)

У регіонах “зеленого”“жовтого” та “помаранчевого” рівнів: дозволяється проведення спортивних заходів без глядачів та за умови дотримання учасниками протиепідемічних заходів.

Онлайн-мапа епідемічних показників

Коли регіон вважається “зі значним поширенням COVID-19”?

Якщо наявна хоча б одна з ознак:

• завантаженість ліжок у лікарнях понад 50% протягом п’яти днів поспіль (без урахування ліжок, відведених для лікування COVID-19 у дитячих та пологових відділеннях);
  • середня кількість тестувань методом ПЛР та ІФА не менше 48 на 100 тис. населення протягом останніх семи днів.

Зелена зона

немає сплеску захворювань, завантаженість ліжок у лікарні на рівні 5%.

✓перебування у громадських будівлях в масках або респіраторах
✓ масовізаходизаучастібільше50 осіб
✓ кінотеатритазакладикультуризнаповненістюнебільше50% місцьукожномуокремому кінозалі або залі
✓перевезенняпасажирівтількивмежахсидячихмісць
✓відвідуваннязакладівдошкільної, шкільної, позашкільноїтаспеціалізованоїосвіти, якщонасамоізоляціїпонад50% дітейтаперсоналузакладу.
✓ роботакафе, барів, ресторанів після 22-ї та до 7-ї години. Але дозволяється адресна доставка та на винос.

Жовта зона

5 днів поспіль змінюються показники захворювань. При цьому завантаженість лікарняних ліжок на рівні від 5% до 50%, не враховуючи у дитячих та пологових відділеннях.

✓масові заходи за участі більше 30 осіб
✓відвідуванняустановсоціальногозахисту, вякихперебуваютьлюдипохилоговіку, крімтих, щонадаютьпослугикризово
✓навходідозакладівчизаходівпотрібнорозміститиінформаціюпроможливукількістьвідвідувачів. Контроль має здійснювати власник приміщення або організатор подіі.
✓обмеженнязеленоїзонизберігаються

Помаранчева зона

завантаження ліжок становить від 50% до 75%, не враховуючи у дитячих та пологових відділеннях.

✓масові заходи за участі більше 20 осіб
✓роботазакладіврозміщення(хостели, туристичнібазитощо), окрімготелів
✓плановігоспіталізаціївлікарнях
✓спортзали, фітнес-центри, закладикультури
✓прийомновихзмінвдитячітабори
✓обмеженняжовтоїізеленої зон зберігаються.

Червона зона

сплеск захворювань. Більше 320 хворих на 100 тис населення протягом 14 днів. Завантаженість ліжок понад 75% протягом, не враховуючи у дитячих та пологових відділеннях.

✓робота громадського транспорту
✓відвідуваннязакладів освіти
✓відвідуваннязакладівсферикультури, кінотеатрів
✓діяльністьТРЦ, кафетаресторанів
✓обмеженнязеленої, жовтоїтапоморанчевоїзонзберігаються
✓відвідуваннязакладівторговельногоіпобутовогообслуговуваннянаселення.

Контроль та відповідальність

За порушення умов карантину передбачаються відповідні покарання.

• Штраф від 1 до 3 тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (17-54 тис грн) або арешт на 6 місяців
  • Обмеження або позбавлення волі на 3 роки, якщо такі дії призвели або могли призвести до поширення хвороби.
  • Позбавлення волі на термін від 5 до 8 років, якщо порушення правил обсервації спричинило смерть або інші серйозні наслідки для третіх осіб

Не наражайте на небезпеку себе та близьких. Залишайтеся вдома. Збережімо Україну!

Правила обов'язкової обсервації

У квітні Уряд пом’якшив карантинні обмеження, та дозволив громадянам замінити обов’язкову обсервацію на самоізоляцію.

Чим відрізнятиметься обсервація від самоізоляції?

При обсервації людина перебуватиме у лікарні чи іншій установі, яка визначена місцевою владою як обсерватор. При самоізоляції людина сама визначає, де планує перебувати протягом 14 днів. *Самоізоляції підлягають особи, які досягли 60 років.

Що для цього необхідно зробити?

1. При перетині кордону чи КПВВ людина погоджується на самоізоляцію.
  2. Необхідно скачати та зареєструватися в мобільному електронному сервісі “Дій вдома”.
  3. Слідувати інструкціям з мобільного додатку та дотримуватися правил самоізоляції.

Якщо ви не хочете або не маєте можливості встановити мобільний додаток "Дій вдома" - вас доставлять до місця обов’язкової обсервації.

Хто може використовувати самоізоляцію в “Дії”?

• Люди, які в’їжджають з-за кордону до України.
  • Люди, які в’їжджають з тимчасово окупованих територій Донецької та Луганської областей, Криму і м. Севастополя через КПВВ.

Хто потрапить до обсервації?

Ті люди, які двічі порушили умови самоізоляції - обов'язково підлягають обсервації, у визначених місцевою владою місцях.