В Щасті відбулися заходи до Дня пам’яті жертв голодомору

2021-11-27
Щорічно у четверту суботу листопада в Україні проходять жалобні заходи, приурочені вшануванню пам’яті жертв Голодомору 1932-1933 років. Ці жахливі сторінки в історії українського народу відгукуються болем у душі кожного українця.
Тож, 27 листопада о 15:45 в Щастинському сквері Пам’яті відбувся мітинг-реквієм.
Протоієрей Свято-Катериненського храму та храма-каплиці Різдва Пресвятої Богородиці отець Василій провів поминальну панахиду в пам’ять загиблих у страшні роки голоду.
У заході взяли участь керівник Щастинської міської військово-цивільної адміністрації Олександр Дунець, заступник керівника Щастинської міської ВЦА Володимир Тюрін начальниця відділу освіти, культури, молоді та спорту Щастинської міської ВЦА Яна Морозова та громадськість.
«В цей день ми традиційно запалюємо свічки в пам’ять жертв Голодомору та молимось за багатомільйонний небесний легіон українського люду. Нехай пам’ять про усіх невинно убієнних згуртує нас, живих, додасть нам мудрості і наснаги для зміцнення власної держави на власній землі» - наголосив Олександр Дунець.
Мешканці Щастя читали вірші, згадували крихти спогадів своїх бабусь та дідусів…
На останок усі присутні вшанували пам’ять мільйонів співвітчизників, які стали жертвами тяжкої трагедії в історії українського народу хвилиною мовчання, поклали квіти й колоски до пам’ятного знаку жертвам Голодомору 1932-1933 років.
 
Нагадаємо, до сьогодні немає точної кількості жертв, що померли внаслідок штучно організованого голоду. Але трагічна цифра вражає своєю жорстокістю.
Мільйони людських життів Україна втратила через геноцид 1932-1933 років, масових штучних голодів 1921-1923 та 1946-1947 років. Голодомор став справжнім геноцидом української нації – він спричинив загибель мільйонів українців, завдав непоправного удару по ментальності та культурі, перервав зв’язок поколінь.
Архівні акти про запис у графі «причина смерті – українець» яскраво відображають масштаби трагедії українського народу. Це помста за спротив, за прагнення жити вільно, працювати на власній землі, ростити хліб, народжувати дітей у любові і добрі.
Важка статистика – половина загиблих внаслідок Голодомору − діти та підлітки. За даними Українського інституту національної пам’яті, Голодомор 1932−1933 років забрав життя орієнтовно 1,5 мільйона дітей віком до 10 років. Ціле вимерле покоління юних українців не виросло, не народило дітей.