2017-12-17
Презентація нового творчого проекту київських митців пройшла у формі квартирника. В суботу, 16 грудня, відбулась презентація соціально-культурного проекту, спрямованого на розвиток культури в маленьких містах. Команда проекту VIDLIK project, а саме, 15 молодих митців обрало своїм гаслом: «Ми обираємо шлях до якісних змін саме через театральне мистецтво». У молодої команди дуже серйозні плани – вони охоплюють усю країну, усі маленькі містечка, в яких є певний вакуум сучасного культурного простору. Розпочати проект планують з Луганщини – міста Щастя. З 5 січня протягом 10 днів у місті пройдуть різні тренінги, творчі майстер-класи, інтерактивне Різдвяне свято та сучасні українські вечорниці. А розпочнеться проект з показу документальної вистави про Київ, обличчя якого, як обіцяють нам автори, може показатися нам дещо незнайомим. Кульмінацією проекту повинна стати, також документальна вистава, в якої, на думку молодих митців, підлітки будуть говорити про себе, знайдуть вихід своїм переживанням, навчяться в голос говорити про суто приватне. Але чи потрібно, ще досі молодим митцям, втручатися без професійного психологічного супроводження, під час проекту та особливо після нього, в область особистих переживань підлітків? VIDLIK project ставить перед собою мету насамперед допомогти самої молоді створити для себе арт-простір, в якому «вони будуть хазяйнувати, почувати себе комфортне, де немає місця наглядачу Надії Павлівні, або людям, які б затискали їх в певні рамки». Одночасно, як говориться в презентаційних матеріалах, це місто не повинно перетвориться на місце анархії. Ймовірно, дійсно, на часі створення громадського майданчика для спілкування, де найрізноманітніші групи населення зможуть у відкритому для всіх форматі, налаштовуючи комунікації, реалізовувати свій творчий потенціал. Де зможуть використати нові цікаві тенденції сучасного мистецтва. Засновники проекту наголошують на своєї відкритості до людей будь-якого віку та статусу. А тому, згуртовування громадськості, мешканців чи великих, чи маленьких міст шляхом створення єдиної культурної платформи, відбудови творчого потенціалу та сімейних, суспільних, національних цінностей, дійсно важлива мета. Команда молодих митців та громадських діячів VIDLIK project тільки на початку проекту. Суботня презентація, яка була створена зусиллями авторів проекту та підлітками зі Щастя була яскрава, створена в новорічному колориті. Формат «квартирника» підліткам прийшовся до вподоби. Такі форми, як правило, впроваджуються більш як локальні заходи, в учнівських, молодіжних колективах або творчих спілках. Ми бажаємо VIDLIK започаткувати нові творчі майстерні, відкриті для мистецтва, спілкування усіх верств населення на мові арт-простору, спрямування ідей на перспективу та розвиток кожної особистості, кожної громади через формування громадянського суспільства. Усе це можливо за умови підтримки ініціатив та залучення до співпраці всіх мешканців міста.