ОФІЦЕР- ЦЕ ЗВУЧИТЬ ГОРДО

ОФІЦЕР- ЦЕ ЗВУЧИТЬ ГОРДО

Якщо в майбутньому Ви бачите себе офіцером Збройних Сил України і Вас приваблює професія Захисника Вітчизни, то вас зацікавить ця інформація:
На військову службу на посади курсантів (слухачів) до вищих військових навчальних закладів далі (ВВНЗ), підрозділів приймаються громадяни України за власним бажанням, які закінчили загальноосвітні навчальні заклади, пройшли відповідну попередню підготовку, склали вступні іспити, а також придатні до військової служби за станом здоров’я і віком: призовники віком від 17 до 21 року, в тому числі ті, яким 17 років виповнюється в рік зарахування на навчання; військовослужбовці та військовозобов’язані віком від 18 до 23 років, які не мають військових звань офіцерського складу; військовослужбовці жіночої статі віком від 19 до 23 років, які добровільно вступили на військову службу і не мають військових звань офіцерського складу.
Особи, які виявили бажання вступити до вищих військових навчальних закладів (ВВНЗ), повинні ознайомитись з умовами прийому до військового закладу та подати заяву до районного (міського) військового комісаріату за місцем проживання в період з 1 січня до 1 червня року вступу.
У випадку відсутності розрахунку на відбір у військовому комісаріаті вступник може, як виняток, з 15 травня року вступу подати заяву безпосередньо на ім’я ректора військового закладу.
Особи жіночої статі приймаються до ВВНЗ з переліком посад офіцерського складу, на які можуть призначатись жінки, що затверджено наказом Міністра оборони України від 25 червня 1994 року №46, на відповідні спеціальності підготовки. Кількість місць при вступі до військового закладу для зазначеної категорії вступників щорічно визначається замовником.
Приймальна комісія ВВНЗ розглядає справи кандидатів і приймає рішення про їх виклик для проведення фахових вступних випробувань, чи про відмову у виклику із зазначенням причин, забезпечуючи при цьому рівномірне представництво кандидатів з усіх регіонів України. Рішення оформляється протоколом засідання приймальної комісії.
Про прийняття рішення, час і місце прибуття для складання вступних випробувань начальник ВВНЗ повідомляє кандидатів до 25 червня року вступу особисто через райвійськкомат.
Організацію прийому та зарахування кандидатів здійснює приймальна комісія ВВНЗ. Зарахування кандидатів до ВВНЗ проводиться до 1 серпня.
Особові справи, причини відмови в зарахуванні до ВВНЗ, довідки про результати випробувань видаються кандидатам на руки під розписку, про що повідомляється райвійськкомат.
В Україні існують такі вищі військово-навчальні заклади (ВВНЗ):
1. Харківський університет Повітряних Сил імені Івана Кожєдуба (готує офіцерів для частин Проти Повітряної Оборони Збройних Сил України, військ Проти Повітряної Оборони Сухопутних Військ Збройних Сил України, військових льотчиків, штурманів, офіцерів бойового управління авіацією, радіотехнічного та аеродромно-технічного забезпечення польотів авіації, фахівців інженерно-авіаційної служби і авіаційного тилу, систем електропостачання військ; автоматизованих систем управління військами та озброєнням; метрологів). Схема підготовки: курсант.
2. Академія Сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного (готує офіцерів командного профілю для підрозділів аеромобільних, механізованих, танкових військ та підрозділів військової розвідки і спеціального призначення, командного та інженерного профілів для підрозділів ракетних військ і артилерії, фахівців ракетно-артилерійського озброєння). Схема підготовки: курсант. Підготовка офіцерів-автомобілістів інженерного профілю, фахівців з організації культурно-просвітницької роботи та дозвілля, військової логістики, фізичного виховання та спорту, а також військових диригентів. Схема підготовки: на молодших курсах як студент, на випускному курсі як курсант.
3. Військовий інститут Київського національного університету імені Тараса Шевченка (готує офіцерів - фахівців з геоінформаційних систем, фінансів, реклами і зв'язків з громадськістю, міжнародних відносин, перекладу, міжнародної інформації, психології, політології). Схема підготовки: на молодших курсах як студент, на випускному курсі як курсант.
4. Житомирський військовий інститут ім. С.П.Корольова Національного авіаційного університету (готує офіцерів за спеціальностями "Радіотехніка", "Системна інженерія", "Електротехніка та електротехнології", "Будівництво", Транспортні технології", "Обслуговування повітряних суден").
5. Військовий інститут телекомунікацій та інформатизації (підготовка офіцерів - зв'язківців інженерного профілю, фахівців автоматизованих систем управління військами та озброєнням, фахівців з математичного та програмного забезпечення, систем криптографічного і технічного захисту інформації). Схема підготовки: курсант.
6. Факультет військово-морських сил Одеської національної морської академії (готує офіцерів інженерних військ командного та інженерного профілів для ЗС України). Підготовка за спеціальностями: "Військове управління", "Інженерна механіка".
7. Факультет військової підготовки Національного технічного університету "Харківський політехнічний інститут" (готує офіцерів - фахівців з радіаційного, хімічного, біологічного захисту та екологічної безпеки військ та офіцерів-танкістів інженерного профілю). Схема підготовки: курсант.
8. Військово-юридичний факультет Національної юридичної академії України ім. Ярослава Мудрого (готує офіцерів - юристів). Схема підготовки: на молодших курсах як студент, на випускному курсі як курсант.
9. Кафедра військової підготовки Івано–Франківського національного технічного університету нафти і газу (готує офіцерів служби пально-мастильних матеріалів). Схема підготовки: на молодших курсах як студент, на випускному курсі як курсант.
10. Військова Академія (м. Одеса) (готує офіцерів за спеціальностями "Автомобільний транспорт", "Фізичне виховання", "Електромеханіка", "Військове управління"). Схема підготовки: курсант.
11. Кафедра військової підготовки національного авіаційного університету (м. Київ) (готує офіцерів-фахівців з будівництва та експлуатації аеродромів і захисних споруд, будівель і споруд спеціального і загальновійськового призначення, організації військових перевезень і управління на повітряному транспорті, забезпечення військ (сил) матеріально-технічними засобами служби пального). Схема підготовки: студент-курсант.
12. Кафедра військової підготовки Одеського державного екологічного університету (готує офіцерів-фахівців з гідрометрологічного (метеорологічного) та геофізичного забезпечення військ (сил). Схема підготовки: студент-курсант.
Вищі військові навчальні заклади та військові навчальні підрозділи вищих навчальних закладів також здійснюють підготовку студентів за контрактною формою навчання за цивільними спеціальностями.


По всім питанням щодо вступу у ВВНЗ,
ознайомлення з повним переліком навчальних закладів
та умовами вступу у 2017 році звертатись
до Новоайдарського районного військового комісаріату
за адресою: смт. Новоайдар, вул. Айдарська, буд. 2, тел. 9-43-47


 

Дата: 
2017-12-19