2017-12-14

Покладання квітів до пам'ятного знака жертвам і ліквідаторам аварії на Чорнобильській АЕС відбулося сьогодні, 14 грудня, в місті Щастя. У церемонії взяли участь керівництво міста та району, представники громадських чорнобильських об'єднань Щастя та Новоайдарського району. Заступник Щастинського міського голови Тюрін Володимир Петрович, заступник голови райдержадміністрації Новикова Тетяна Володимирівна та ліквідатори аварії на ЧАЕС поклали квіти до пам'ятного знаку. Голова Щастинської спілки Кравцова Галина Михайлівна оголосила жалобний список померлих ліквідаторів, пам'ять котрих присутні на мітингу вшанували хвилиною мовчання. Учасники заходу відмітили, що ця подія спонукає не тільки віддавати шану героям-ліквідаторам, пам'ятаючи померлих та вшановуючи живих, а насамперед, святкувати перемогу над зловісним атомом, який вирвався з-під контролю людини після квітневого вибуху. За роки, що минули, ми всі пройшли складний шлях усвідомлення і переосмислення того величезного комплексу проблем, який пов'язаний з використанням високих і, нерідко, небезпечних технологій. Незмінним залишається лише одне - найглибша повага до людей, які закрили собою світ від атомного лиха, що вирвалося зі зруйнованого четвертого блоку ЧАЕС. Їхній подвиг неможливо переоцінити, як не можна переоцінити значення того, що вони зробили. Їхній героїзм, патріотизм і професійна майстерність перевірені часом. О ролі жінок - ліквідаторів, які пішли у Чорнобиль говорила Очкур А.М. - голова громадської організації Ветеранів інвалідів Чорнобиля Новоайдарського району. Майже половина ліквідаторів району мешкає в місті Щастя. Можливо, саме тому, заступник голови райдержадміністрації Новикова Т.В. та керівник управління соціального захисту Новоайдарської районної ради Селіна О.А. приїхали в Щастя 14 грудня та вручили в урочистій обстановці від імені обласної та районної ради Почесні грамоти щастинцям: Маковецькому Л.Ф., Чіряк О.І., Іванову В.М., Лінник В.І., Корчак Н.О. Також усім присутнім членам спілки ліквідаторів аварії було вручено 40 продовольчих наборів. Не тільки відзнаки та подарунки отримали щастинці-ліквідатори святковий настрій, створений зусиллями колективу Щастинського Палацу культури. У залі лунали українські пісні, до яких не зостався байдужім ніхто. А для двох учасників аматорського хору ветеранів Палацу культури теж було припасено сюрприз, їх, як учасників хору та ліквідаторів аварії на ЧАЕС теж відзначили Почесними грамотами.