Консультативний центр із надання допомоги з питань охорони праці посадовим особам сільськогосподарських підприємств району

2020-10-20

Консультативний центр із надання допомоги з питань охорони праці

посадовим особам сільськогосподарських підприємств  району

Станично-Луганське відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування  України  у Луганській  області  нагадує:

починаючи з листопада 2020 року з метою допомоги сільськогосподарським підприємствам районів у проведенні профілактичних заходів, спрямованих на усунення шкідливих і небезпечних виробничих факторів, запобігання нещасним випадкам на виробництві, професійним захворюванням та іншим випадкам загрози здоров’ю застрахованих, викликаних умовами праці, відновлює роботу консультативний центр, створений як тимчасово діючий орган на період з листопада по лютий щорічно, коли інтенсивність сільськогосподарських робіт зменшується.

Консультативний центр створений для підвищення рівня знань законодавчих та нормативно-правових актів з охорони праці посадових осіб сільськогосподарських підприємств, удосконалення системи управління охороною праці на підприємствах та  мінімізації ризику виникнення виробничого травматизму та професійних ризиків в агроформуваннях районів.

Консультативний центр є загальнодоступним центром для юридичних та фізичних осіб-підприємців, які працюють у сільському господарстві та звернулися за консультацією, отриманням інформації для розв'язання суперечливих питань, які виникли в процесі трудової  діяльності, або за допомогою в розробленні профілактичних заходів, спрямованих на усунення шкідливих і небезпечних виробничих  факторів, запобігання нещасним випадкам на виробництві, професійним захворюванням та іншим випадкам загрози здоров’ю застрахованих, викликаних умовами праці.

Основними завданнями консультативного центру є:

1.  Надання консультацій посадовим особам сільськогосподарських підприємств з питань:

- законодавства з охорони праці та соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань;

- впровадження системи управління охороною праці та відомчого контролю на підприємствах;

- навчання, підвищення рівня знань працівників, які вирішують питання охорони праці;

- якості розслідувань нещасних випадків  та професійних захворювань.

2. Поширення позитивного досвіду створення безпечних та нешкідливих умов праці серед сільськогосподарських підприємств району.

3. Надання допомоги в  частині  розроблення:

-  комплексних заходів щодо досягнення встановлених нормативів безпеки та підвищення існуючого рівня охорони праці;

-   профілактичних заходів;

-   нормативних актів про охорону праці підприємств.

До роботи консультативного центру залучаються:

- страховий експерт з охорони праці Станично-Луганського відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Луганській області;

- головний спеціаліст медичних та соціальних  послуг, начальник відділу страхових виплат та матеріального забезпечення Станично-Луганського відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Луганській області;

-  представники органів Держпраці (за їх згодою);

-  представники  профспілкових організацій (за їх згодою).

Консультативний центр розташований у приміщенні Станично-Луганського відділення  управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Луганській області в кімнаті для прийому відвідувачів за адресою: Луганська область, Станично-Луганський  район, смт Станиця Луганська, вул. Горького 2-б,

тел.: (06472) 3-13-97, e-mail: stan.lg@fssu.gov.ua.

Графік роботи консультативного центру: один раз на тиждень, кожну середу з 8:30 до 12:00 без перерви.