Сьогодні в Щасті відзначають 33-річницю аварії на Чорнобильській АЕС

2019-04-26
Сьогодні в Щасті  відзначають 33-річницю аварії на Чорнобильській АЕС

Цей день, 26 квітня 1986 року, пам’ятатимуть завжди. Аварія на четвертому енергоблоці Чорнобильської АЕС, потужний хімічний вибух, який спричинив руйнування частини реакторного блоку і машинного залу, страшна пожежа та радіоактивна хмара, яка накрила не лише території сучасної України, Білорусі та Росії, але й території багатьох європейських країн – Швеції, Австрії, Норвегії, Німеччини, Фінляндії, Греції, Румунії, Словенії, Литви, Латвії. За Міжнародною шкалою ядерних подій (INES) цю аварію класифікували за найвищим – сьомим рівнем небезпеки.

Саме про ті страшні події згадували сьогодні в Щастинському сквері Пам’яті. Керівник військово-цивільної адміністрації Д.А. Скворцов говорив про минулу трагедію усього людства, котра продовжує забирати і зараз життя ліквідаторів. Галина Кравцова – голова Щастинської організації ветеранів-чорнобильців після хвилини мовчання оголосила пам’ятний  список ліквідаторів, котрі віддали своє життя за раді майбутніх поколінь.

Заступники голови райдержадміністрації  та районної ради Новікова Т.М. та Перов О.В. відзначили щастинців – ліквідаторів Почесними грамотами Новоайдарської райдержадміністрації.

Хор ветеранів Палацу культури виконав пісні, а квіти, котрі поклали керівники , колективи підприємств, школярі, вчителі та ліквідатори, стали заключним акордом відзначення 33-річниці аварії на Чорнобильській АЕС.