2019-05-16
Президент України Петро Порошенко 15 травня підписав закон про функціонування української мови як державної. Це історичний день для країни, адже мова – це фундамент, на якому будується нація і держава.

Верховна Рада України прийняла в цілому закон про функціонування української мови як державної 25 квітня 2019 року. За нього проголосували 278 народних обранців. Вже 14 травня його підписав спікер парламенту Андрій Парубій.

Сьогодні епохальний день – день, якого українці чекали багато років. Підписанням закону про функціонування української мови як державної ми вчиняємо один із найголовніших актів для збереження української державності,
– сказав Порошенко. Глава держави наголосив, що цей закон не обмежує та не зачіпає права жодної мови нацменшин, що живуть в Україні. "Ми просто дали право українцям слухати українські пісні, дивитися українські фільми, читати українські книги. Бо люди прагнуть це робити. Це модно і драйвово. А не модно – не знати української мови", – додав президент.
Що передбачає закон про українську мову як державну: