Команда «Молода Січ» Щастинської ЗОШ І-ІІІ ступенів № 2 блискуче виграла п'яте місце у Всеукраїнської гри “Cокіл» («Джура»)

2019-07-17

Одинадцятий рік поспіль Джура крокує Україною, згуртовуючи найсильнішу, найрозумнішу, найуніверсальнішу, найкращу молодь України. Так, 04 липня 2019 року в м. Новомосковськ Дніпропетровської області відбулося урочисте відкриття ІІІ (Всеукраїнського) етапу  Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри “Cокіл» («Джура») – 2019: Самарська Січ». 26 роїв – учасників  ІІІ етапу гри пройшлися  урочистим маршем від Палацу металургів до площі Героїв під мелодії козацького маршу духового оркестру структурного підрозділу в Дніпропетровській області Національної гвардії України. Серед учасників урочистого маршу були представники Новоайдарщини – переможці ІІ етапу Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри сокіл «Джура» в Луганській області – команда Щастинської ЗОШ І-ІІІ ступенів № 2 у складі: Данилик Влад (ройовий), Смоляренко Роман, Правілов Данил, Мошков Олександр, Бескровний Олег, Містряну Андріан, Цепляєва Марія, Фоміна Марія (керівники команди – Загуменнова Наталія Олександрівна та Таранюк Сергій Євгенович).

Конкурсна програма ІІІ етапу гри мала посилену мілітарну складову змагань з 9 локацій: інтелектуальна гра-вікторина «Відун», таборування (бівак), конкурс строю та маршової пісні «Впоряд», конкурс «Пластун» (орієнтування та цілевизначення), змагання «Смуга перешкод», «Стрільба» (з пневматичної зброї), «Метання гранати», «Саперна підготовка», надання першої долікарської допомоги та транспортування потерпілого «Рятівник».

Наша команда (команда Луганської області) успішно пройшла конкурсні випробування, отримавши два призові кубки: «Метання гранати» - 1 місце, «Смуга перешкод» - 3 місце, а також високі результати в інших номінаціях: «Впоряд» - 4 місце, «Саперна підготовка» - 4 місце, «Пластун» - 6 місце, «Рятівник» - 9 місце, «Відун» - 10 місце. Загальний результат виступу нашої команди – 5 місце. Бескровний Олег в особистому заліку з фізичної підготовки (вправи на брусах) посів перше місце серед усіх учасників змагань.

Однак, конкурсна програма – це лише мала частка загальної програми організації табору. Організатори проведення гри попіклувалися, щоб діти не нудьгували, були постійно зайняті. Кожного дня проводилися вишколи з тактичної, медичної підготовки, знайомство зі зброєю та її різновидами, саперна підготовка, протипожежні навчання, зустрічі з рятівниками на воді, під водою, зустрічі з митниками, поліцейськими, пожежними, військовими медиками, учасниками АТО. Проводилися цілодобові виїзди на військовий полігон та у військову частину, екскурсії в музеї м. Дніпро, на острів Хортиця (Запоріжжя), прогулянки катером по річці Дніпро.

Але найголовнішими за два тижні в таборі були не змагання, не вишколи та заняття. В одному місті зібрались діти з усіх куточків України. Спілкування, нові знайомства, нові друзі, незабутні враження. Усі організатори гри та керівники інших команд відзначали щирість, відкритість та доброзичливість наших хлопців та дівчат. Вони дуже швидко знайшли спільну мову та потоваришували з дітьми своєї чоти з Івано-Франківської та Сумської областей, знайшли друзів з Харківщини, Вінниці, Хмельницького, Черкащини, Херсонщини, Донецької області.

Час швидко минає. І ось уже урочисте закриття ІІІ (Всеукраїнського) етапу Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри “Cокіл» («Джура») – 2019: Самарська Січ» у місті Дніпро. Центральними вулицями крокують учасники гри. На все життя діти запам’ятають емоції, які вони відчули під час цієї ходи стройовим кроком. Неможливо передати словами ті почуття, які вирували в серцях юних патріотів.

Бурхливі, радісні та  водночас сумні прощання з новими знайомими та друзями, обмін контактами та побажання нових зустрічей  - і додому, до рідної Луганщини.

Щиро вітаємо з перемогами команду «Молода Січ» Щастинської ЗОШ І-ІІІ ступенів № 2! Бажаємо їм творчої наснаги й подальших успіхів у підкоренні нових висот!

Від усієї душі хочемо подякувати кандидатам у народні депутати України Сергію Медведчуку, Вікторії Гриб, Віталію Пріліпі за моральну та матеріальну підтримку нашої команди «Молода Січ» на ІІІ (Всеукраїнському) етапі Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри “Cокіл Джура – 2019: Самарська Січ».

Керівники команди  Загуменнова Н. О., Таранюк С. Є.